Народний депутат Костянтин Бондарєв зареєстрував законопроект, який має докорінно змінити регуляцію ринку небаківських фінансових установ

 

Вчора народний депутат Костянтин Бондарєв зареєстрував законопроект, який він розробив спільно з «Об’єднанням учасників фінансового ринку». 

Минулий склад парламенту намагався впровадити кабальну, вкрай шкідливу для бізнесу, антиконституційну систему контролю над ринком небанківських фінансових установ, за допомогою спроб прийняття так званого законопроекту «Спліт», який було розроблено ще при сумнозвісній В.Гонтаревій.

Прикро визнавати, що оновлений склад ВР в цьому питанні повністю копіює попередників, беручи до розгляду майже кальку з законопроекту «Спліт». Це відбувається не дивлячись на заявлений курс у напрямку дерегуляції економіки та підтримки розвитку бізнесу.

Костянтин Бондарєв особисто виступив проти, аби для ринку, чия робота вкрай важлива для економічної безпеки держави, ринку, який щорічно сплачує багатомільярдні податки до бюджету, сама ж держава влаштовувала штучну кризу, приймаючи дискримінаційні законопроекти, створюючи умови для появи десятків тисяч безробітних професіоналів.

Адже на думку Костянтина Анатолійовича, нам не варто наслідувати російські моделі регулювання економіки, до чого вели норми законопроекту про «Спліт», коли ми маємо можливість взяти на озброєння кращий досвід європейських країн.

Концепція, що покладена в основу поданого законопроекту, принципово змінює систему державного нагляду за установами небанківського фінансового ринку, збігається з суттю Меморандуму між Україною та МВФ, збереже фінансову безпеку нашої країни.

Основні норми законопроекту: 

  1. Створюється новий консолідований орган нагляду над ринками небанківських фінансових послуг, до повноважень якого будуть віднесені наглядові функції, які зараз виконують Нацкомфінпослуг і НКЦБФР.
  2. Забезпечується інституційна спроможність нового наглядового органу, при цьому зберігається система противаг, що запобігають безпідставному тиску на бізнес та проявам корупції.
  3. Забезпечується відсутність турбулентних проявів на небанківських фінринках під час об’єднання Комісій, правонаступництво нагляду та економія бюджетних коштів на утримання двох Комісій.
  4. Національний банк не навантажується побічними функціями, тому краще зможе сконцентруватися на своїй основній конституційної задачі – стабільності гривні.
  5. Наглядовий орган наділяється такими ж функціями в сфері захисту прав споживачів фінансових послуг, як і наглядові органи країн ЄС.
Поділитися у соцмережах:

Останні новини

24.02

24.02

«Батьківщина» продовжує боротися проти закону про мобілізацію

«Батьківщина» продовжує боротися проти закону про мобілізацію

З Днем Мови!

З Днем Мови!

Календар новин
Квітень 2024
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30