«Батьківщина» голосувала проти афери уряду під назвою «медична реформа»

«Батьківщина» голосувала проти афери уряду під назвою «медична реформа», адже вона є продовженням політики Гройсмана-Порошенка щодо знищення української нації.

Про це лідер фракції Юлія Тимошенко наголосила журналістам на брифінгу в парламенті після ухвалення провладними фракціями БПП, «Народного фронту», «Самопомочі» та Радикальної партії законопроекту №6327.

«Наша фракція, по суті, єдина, яка голосувала проти цього. Ми не підтримали цю медичну реформу», – наголосила вона.

За словами політика, сутність ухваленого документу полягає в наступному: у всіх громад України – у села, селища,  міста, району, в області – забирають всі гроші, які раніше виділяли по всій країні на охорону здоров’я.

Юлія Тимошенко пояснила, що влада збиратиме кошти в один «корупційний котел» в центрі, розподілятиме їх у ручному режимі, унаслідок чого місцеві громади залишаться без фінансів для закладів охорони здоров’я в регіонах.

На думку лідера «Батьківщини», такими діями будуть знищені ФАПи та сільська медицина, а також відбудеться суттєве скорочення медичних працівників: «Безліч сільських ФАПів, маленьких лікарень, стаціонарів, профільних лікарів залишаться без фінансування, тому що його просто не вистачить. А без фінансування такі лікарні зникнуть з обличчя України. Спочатку зникне сільська мережа лікувальних закладів і на вулиці залишаться люди, які працюють лікарями, медичними працівниками».

Парламентар також зауважила, що йдеться приблизно про 102 млрд грн: «Більше жодна громада країни, після виконання цього закону, не зможе фінансувати свої лікарні».

Окрім того Юлія Тимошенко розповіла, що обіцяне владою підвищення зарплат медичним працівникам відбудеться за рахунок скорочення їхньої кількості. Також  урядовою реформою передбачене фінансування лише сімейних лікарів, а вузькопрофільні спеціалісти залишаться без державної підтримки.

«Так званою медичною реформою введено співфінансування медичних послуг, зокрема оплата людьми операцій, які можуть коштувати від 20 до 100 тис. грн. Українці, доведені до зубожіння, не зможуть зробити їх. Таким чином, вони будуть позбавлені медичної допомоги», – додала вона.

Лідер « Батьківщини» зауважила, що критична позиція фракції до так званої медичної реформи поділяється професійними медичними колами. Вона розповіла про резолюцію Форуму медичних працівників, який вчора відбувався в Києві, у якій медики рекомендували владі ухвалювати альтернативний законопроект №7065 щодо реформування медичної галузі, розроблений «Батьківщиною» та іншими депутатами, який передбачав обов’язкове медичне страхування.

«Сьогодні в цій залі депутати проголосували за те, що є початком кінця системи охорони здоров’я в Україні», – обурено наголосила політик.

Вона також продемонструвала присутнім висновки Рахункової палати щодо витрат на закупівлю ліків та обладнання за державний кошт у 2014—2017рр. через міжнародні організації і висловила обурення масштабами корупції в цій сфері.

«За 2015—2016 роки було передплачено на закупівлю ліків майже 6 млрд грн, а поставлено було лише 50% ліків і з фактично простроченим терміном використання. За 2017 рік проплачено ще 6 млрд грн на ліків. Закінчується 2017рік  не поставили ліків на жодну копійку. Ось, як ліквідується населення України»,— підсумувала Юлія Тимошенко.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Електоральні настрої українців демонструють тотальне розчарування владою, – Костянтин Бондарєв

Електоральні настрої українців демонструють тотальне розчарування владою, – Костянтин Бондарєв

На Київщині «батьківщинівці» організували місію гуманітарної допомоги для дітей з вадами слуху

На Київщині «батьківщинівці» організували місію гуманітарної допомоги для дітей з вадами слуху

«Батьківщинівці» Київщини долучилися до благодійної акції

«Батьківщинівці» Київщини долучилися до благодійної акції

Календар новин
Листопад 2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
4
10
11
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30