Долар по 100 вже в наступному році?

Цей тиждень, з точки зору уряду, можна охарактеризувати як не боротьбу з бідністю, а боротьбу з бідними. Зараз розповім чому. 

 

Уряд і малозабезпечені

 

На цьому тижні уряд прийняв рішення, в якому скасовується поняття прожитковий мінімум, і замість нього він сам буде визначати суму достатню для проживання. Прожитковий мінімум – це та цифра, яка далі використовується для розрахунку заробітних плат бюджетникам, доплати інвалідам та іншим. Тобто, це соціальні гарантії, які надає держава, людям, у яких є дійсно проблеми. Скасувавши цей показник, Кабінету міністрів надається ручне управління. Тобто порахували, а скільки грошей «нацарювали» за поточний період, поділили на кількість населення, якому потрібно допомагати і отримали гривень 100 або 200, причому без будь-яких зобов’язань. І не потрібно позичати гроші за кордоном.

 

Дефолт і долар по сто вже в наступному році?

 

Ви знаєте, якщо зайти на сайт Національного банку України, там є окремі звіти, які Національний банк відправляє до Вашингтона в МВФ. Так, тепер ми звітуємо і в МВФ теж щомісяця. Не перед своїм народом, а перед певним органом в Сполучених Штатах Америки. Так ось, в цьому звіті є кілька цікавих показників, які ви можете там побачити і порівняти. Я спробую пояснити вам простіше. Портфельні інвестиції в нормальних економічно розвинених країнах − це скільки цінних паперів бізнес цієї країни розмістив на зовнішніх ринках, привернув таким чином до себе в бізнес грошей і це показник зростання економіки. Але не в нашому випадку, тому що 99% портфельних інвестицій в Україні − це гроші, які залучає, не бізнес,а країна. Так ось 2 показника: портфельних інвестицій − більше 4 мільярдів доларів, а прямих інвестицій (гроші, які будь-який бізнесмен-іноземець привіз в Україну, профінансував будівництво якогось підприємства) − їх, послухайте, трохи більше одного мільярда. Вдумайтеся, 4 мільярди і 1 мільярд − різниця в 4 рази. Ви знаєте, так було в Греції перед дефолтом, так було в Чилі та Аргентині. Це говорить про те, що насувається колапс. Я думаю, ми з вами можемо через 4 місяці переглянути мій блог і згадати про це. Але, я певен, дуже висока ймовірність того, що у нас через 6 місяців почнеться економічний колапс: буде рости непомірно курс долара, будуть інші проблеми. Чому? Тому, що бізнес звужується. А займаємо ми гроші, як держава, де тільки можемо. До речі, золотовалютні запаси України тільки за 3 місяці зменшилися на 1 мільярд доларів.

 

Провал нормандського формату

 

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Путін поки не бачить доцільності зустрічі із Зеленським у нормандському форматі. Друзі, а про що ми говорили останні 2 місяці? Відведення військ, суперечки, ми поділили нашу країну знову на 2 табори: тих, хто був за відведення і проти. І ось, на виході ми отримали пшик. Я вам казав у попередніх своїх блогах, що це все дурниця, це тільки ширма. Путін не зацікавлений у припиненні конфлікту поки не буде мати надійні гарантії, що ми так і залишимося бампером між Європою і Росією. Його така ситуація влаштовує. Я повертаюся ще раз і ще раз до того, що необхідно зшивати нашу країну. Тільки, коли ми будемо сильними, ми будемо суверенними і незалежними. Тільки тоді, коли ми почнемо розвивати свій бізнес, а не будемо думати про те, як продати землю, як продати «Укрзалізницю» і інші державні підприємства.

 

На жаль, цей тиждень був не під гаслом «боротьба з бідністю», а під гаслом «боротьба з бідними».

 

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Звернення Юлії Тимошенко до президента та прем‘єр-міністра з приводу повеней у Західній Україні

Звернення Юлії Тимошенко до президента та прем‘єр-міністра з приводу повеней у Західній Україні

Костянтин Бондарєв: Провал Шмигаля, піар Порошенко та що нам дає розширене партнерство НАТО?

Костянтин Бондарєв: Провал Шмигаля, піар Порошенко та що нам дає розширене партнерство НАТО?

Команда «Батьківщини» відвідала дитячий будинок та навчальні заклади у Вишгороді з нагоди Дня захисту дітей.

Команда «Батьківщини» відвідала дитячий будинок та навчальні заклади у Вишгороді з нагоди Дня захисту дітей.

Календар новин
Липень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31