Долар по 100 вже в наступному році?

Цей тиждень, з точки зору уряду, можна охарактеризувати як не боротьбу з бідністю, а боротьбу з бідними. Зараз розповім чому. 

 

Уряд і малозабезпечені

 

На цьому тижні уряд прийняв рішення, в якому скасовується поняття прожитковий мінімум, і замість нього він сам буде визначати суму достатню для проживання. Прожитковий мінімум – це та цифра, яка далі використовується для розрахунку заробітних плат бюджетникам, доплати інвалідам та іншим. Тобто, це соціальні гарантії, які надає держава, людям, у яких є дійсно проблеми. Скасувавши цей показник, Кабінету міністрів надається ручне управління. Тобто порахували, а скільки грошей «нацарювали» за поточний період, поділили на кількість населення, якому потрібно допомагати і отримали гривень 100 або 200, причому без будь-яких зобов’язань. І не потрібно позичати гроші за кордоном.

 

Дефолт і долар по сто вже в наступному році?

 

Ви знаєте, якщо зайти на сайт Національного банку України, там є окремі звіти, які Національний банк відправляє до Вашингтона в МВФ. Так, тепер ми звітуємо і в МВФ теж щомісяця. Не перед своїм народом, а перед певним органом в Сполучених Штатах Америки. Так ось, в цьому звіті є кілька цікавих показників, які ви можете там побачити і порівняти. Я спробую пояснити вам простіше. Портфельні інвестиції в нормальних економічно розвинених країнах − це скільки цінних паперів бізнес цієї країни розмістив на зовнішніх ринках, привернув таким чином до себе в бізнес грошей і це показник зростання економіки. Але не в нашому випадку, тому що 99% портфельних інвестицій в Україні − це гроші, які залучає, не бізнес,а країна. Так ось 2 показника: портфельних інвестицій − більше 4 мільярдів доларів, а прямих інвестицій (гроші, які будь-який бізнесмен-іноземець привіз в Україну, профінансував будівництво якогось підприємства) − їх, послухайте, трохи більше одного мільярда. Вдумайтеся, 4 мільярди і 1 мільярд − різниця в 4 рази. Ви знаєте, так було в Греції перед дефолтом, так було в Чилі та Аргентині. Це говорить про те, що насувається колапс. Я думаю, ми з вами можемо через 4 місяці переглянути мій блог і згадати про це. Але, я певен, дуже висока ймовірність того, що у нас через 6 місяців почнеться економічний колапс: буде рости непомірно курс долара, будуть інші проблеми. Чому? Тому, що бізнес звужується. А займаємо ми гроші, як держава, де тільки можемо. До речі, золотовалютні запаси України тільки за 3 місяці зменшилися на 1 мільярд доларів.

 

Провал нормандського формату

 

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Путін поки не бачить доцільності зустрічі із Зеленським у нормандському форматі. Друзі, а про що ми говорили останні 2 місяці? Відведення військ, суперечки, ми поділили нашу країну знову на 2 табори: тих, хто був за відведення і проти. І ось, на виході ми отримали пшик. Я вам казав у попередніх своїх блогах, що це все дурниця, це тільки ширма. Путін не зацікавлений у припиненні конфлікту поки не буде мати надійні гарантії, що ми так і залишимося бампером між Європою і Росією. Його така ситуація влаштовує. Я повертаюся ще раз і ще раз до того, що необхідно зшивати нашу країну. Тільки, коли ми будемо сильними, ми будемо суверенними і незалежними. Тільки тоді, коли ми почнемо розвивати свій бізнес, а не будемо думати про те, як продати землю, як продати «Укрзалізницю» і інші державні підприємства.

 

На жаль, цей тиждень був не під гаслом «боротьба з бідністю», а під гаслом «боротьба з бідними».

 

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Влог Костянтина Бондарєва: COVID-19. Як маніпулюють статистикою і до чого тут Трамп і вибори в США?

Влог Костянтина Бондарєва: COVID-19. Як маніпулюють статистикою і до чого тут Трамп і вибори в США?

Вишгородська міська рада закупила дезінфекційні засоби для забезпечення всіх комунальних підприємств міста

Вишгородська міська рада закупила дезінфекційні засоби для забезпечення всіх комунальних підприємств міста

Голова Обухівської районної ради Лариса Ільєнко перераховуватиме свою зарплату у Обухівську центральну районну лікарню

Голова Обухівської районної ради Лариса Ільєнко перераховуватиме свою зарплату у Обухівську центральну районну лікарню

Календар новин
Березень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
6
7
9
10
13
14
15
18
19
21
22
23
25
27
28
29
30
31