Феміда на гачку або реформа судової системи від Зеленського

Юрист Сергій Власенко розповів у коментарі на youtube-каналі народного депутата Костянтина Бондарєва, чому законопроект Зеленського №1008, який сьогодні прийняла Верховна Рада – це загроза незалежності українських судів.

Сергій Власенко вважає, що цей законопроект насправді дублює всі намагання попередньої влади узурпувати суди. Зокрема, за словами народного обранця, такі закони приймали і при Януковичі, так само “реформував” суди і Порошенко.

“Тобто мова не йде про те, щоб створити чесний і справедливий суд, який би виносив чесні і справедливі рішення, і щоб ці судді були незалежними. Мова іде про інше, про те щоб отримати контроль над судовою системою”, – обурився Сергій Власенко.

Юрист пояснив, що для того аби взяти під контроль суди в законі передбачили 3 частини. Частина перша, за словами Власенка, розроблена для того аби підвісити на гачок Верховний Суд. Адже у цій частині пропонується звільнити 100 суддів із 200, при цьому, нардеп зауважив, не вказується за якими принципами і яких саме суддів будуть звільняти. Друге, що хочуть зробити – це звільнити всіх діючих членів ВККС і ВРП (органів, які здійснюють нагляд за судовою гілкою влади), тобто звільнити від чужих і призначити своїх за спрощеними процедурами, зазначив Власенко. І додав, що третя частина, це спрощення процедури притягнення суддів до відповідальності, яка не має на меті очищення судової влади.

“Це не означає, що нечесних суддів будуть притягати до відповідальності, а чесних – ні. Це буде означати, що кожен суддя виносячи рішення буде дивитися, а чи нема там підприємств пов’язаних із адміністрацією президента”, – зауважив Сергій Власенко.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Костянтин Бондарєв: Є певне зобов’язання команди Зеленського продати Соросу чи іншим іноземним олігархам наші землі

Костянтин Бондарєв: Є певне зобов’язання команди Зеленського продати Соросу чи іншим іноземним олігархам наші землі

Юлія Тимошенко: Мусимо завадити іноземним спекулянтам скупити Україну!

Юлія Тимошенко: Мусимо завадити іноземним спекулянтам скупити Україну!

Земля: за мить до катастрофи

Земля: за мить до катастрофи

Календар новин
Лютий 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
4
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29