Костянтин Бондарєв: Провал Шмигаля, піар Порошенко та що нам дає розширене партнерство НАТО?

Хотілося поділитися з вами думками про найголовніші події минулого тижня: черговий провал програми дій уряду, невдала відставка Вакарчука, політична авантюра Порошенка, Коломойський і мито на пальне, а також допомога від США.  

Вакарчук “не йди!” 

Я не пам’ятаю ще такої ситуації, коли Верховна Рада не проголосувала за бажання депутата скласти мандат. Так би мовити, двічі у Вакарчука цей жарт не вдався. Чому так вийшло? 

У цей же час написала заяву моя колега по фракції Ольга Белькова, вона вийшла, пояснила свою мотивацію, подякувала за співпрацю та попросила депутатів проголосувати за її рішення. Вакарчук навіть не прийшов, аби пояснити чи попрощатися зі своїми колегами. Це неповага і на це звернули увагу деякі мої колеги. Тому Рада так і не проголосувала, і Вакарчук ще досі депутат.    

Шмигалю знов не вдалося переконати парламент 

Верховна Рада не проголосувала за програму дій уряду вже вдруге. Прем’єр-міністр і його КабМін не отримали імператив від звільнення на рік, але це не головна проблема. У колишнього прем’єра Гончарука був такий імператив, його програму проголосували, проте не дивлячись на це, коли президенту стало потрібно, Гончарук написав заяву і пішов. Тобто це свідчить про те, що Верховна Рада не задоволена роботою уряду, не вірить йому і вже у найближчий час варто чекати змін. 

Дамоклів меч над головою міністра інфраструктури Криклія 

За рік роботи міністерство інфраструктури так і не показало план реформ “Укрзалізниці”. До речі, у новій програмі уряду його також не було. Уявіть собі, “Укрзалізниця” – одна із найбільших державних компаній, постійно генерує великі збитки. Кілька разів на тиждень “залізницю” буквально трясе від корупційних скандалів. Із “свіженького”: обшуки в “Укрзалізниці” і звинувачення від СБУ, що чиновники “УЗ” вкрали більш ніж 100 мільйонів гривень. Однак, і наглядова рада, і керівництво “УЗ” мовчать, наче в рот води набрали. Схоже, що міністр просто покриває це все, тому що за рік можна було розробити план реформи “залізниці” і презентувати його хоча б для вузького кола спеціалістів. Наприклад, своєму профільному комітету. Але за рік цього так і не сталося.

Корупційних схем в “УЗ” просто безліч. Так, чиновники “залізниці” закупили електроенергію у посередників за завищеною ціною. Я не розумію, чому не можна одній державній компанії купити електроенергію у іншої державної компанії за вигідною ціною? Навіщо шукати ще когось? Мабуть, для того, аби “відмити” деяку комісію і покласти її у кишеню. Така сама ситуація й з іншими поставками, бо у галузі безлад. Держаудитслужба виявила порушень на 12 мільярдів гривень. Давайте розберемо, скільки це насправді коштів. 12 мільярдів КабМін хоче отримати за приватизацію 530 державних підприємств. А, якщо 12 мільярдів погрузити у вагони, то це 2,5 вагони готівки. Інакше кажучи, стільки вкрали чиновники “УЗ”. 

У тотальному хаосі, як ми знаємо, процвітає корупція і ситуація накаляється, адже, якщо з року в рік  “УЗ” несе збитки, то одного дня їх просто не буде чим покривати.    

Коломойський VS дизель

Ми всі сьогодні бачимо, як вдвічі впали ціни на пальне на світових біржах через кризу та карантин, а на українських заправках чомусь ні. Так, ціни в нас трохи впали, але ж не вдвічі. На додачу до цього поступила “шикарна” ініціатива від найбільшого виробника пального в Україні Кременчуцького НПЗ, яким керує Коломойський, ввести мито на пальне, яке завозять з РФ. До чого це призведе? По-перше, про економічну безпеку цього проекту годі й говорити, бо монополіст на ринку буде грати на умовах, які вигідні лише йому. Це призведе до збільшення цін на нафтопродукти і, коли в усьому світі ціни падають, у нас вони будуть зростати. Зросте й вартість усієї продукції, яка виробляється у нас в країні.

Політична авантюра Порошенка 

Мені здається, що тема Стерненка штучна. Насправді трапилася трагедія, спецслужби повинні були розбиратися у цьому. Я не розумію, чому за рік силовики так і не розібралися. На Стерненко було скоєно 3 замахи, тому, чи могла людина у такому стані адекватно оцінити небезпеку – це перше, що потрібно було оцінити. Але ж ні. І тепер вже у судовому порядку вирішують чи умисне було вбивство, чи ні.

Порошенко користуючись нагодою зв’язав свої справи із судом над Стерненко. Мені теж не зрозуміло, чому саме зараз розпочали допити Порошенка з приводу того, чи правомірно він когось призначив, чи звільнив. Ми всі ж бачили оприлюдненні факти корупційних схем, є свідки, є заяви, є слідство, є купа кримінальних проваджень, у яких Порошенко безпосередній учасник. Тому Порошенко вміло зманіпулював і розділив країну на 2 частини: є ті, хто підтримує Стерненка, і ті, хто вважають його вбивцею. Він чітко поділив і тепер та частина, яка підтримує Стрененка, автоматично підтримує й Порошенка, адже він теж жертва політичних репресій. До того ж, усі посли висказались проти переслідувань екс-президента. Вони його захищають. Чому? Ми ж бачили спільні голосування фракції Порошенка з фракцією Сороса-Вакарчука: підтимка вимог МВФ, а також всі дії для того, аби передати управління країною за океан.             

Україна та США 

За останній час відбулася ціла низка подій: розширена програма співпраці з НАТО, меморандум з МВФ і транш у 2,1 мільярди, Джавеліни на сумму в 60 мільйонів доларів, а також військові катери вартістю у 600 мільйонів доларів, які ще не поступили, але задокументоване “добро” від Вашингтона ми вже отримали. До цього півроку були заяви Трампа про те, що стосунки України і Росії – це не проблема США, і Україні потрібно сідати за стіл переговорів з росіянами. Говорили про корупцію, що нам будуть допомагати, але так і не допомагали. Чекали на вирішення питання про продаж землі та держпідприємств. Були розмови, але жодних дій. Але раптом всі питання вирішились. Особисто мене цей факт непокоїть. Турбує й те, що у росіян є проблеми в Криму з водою і відчувається турбулентність в інформаційному просторі. З боку російських ЗМІ йде прокачка населення. Це свідчить про те, що є проблема і вона може вилитись в ескалацію конфлікту на Донбасі. Схоже, саме тому американці вирішили нас зміцнити. Але безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. У Верховної Ради немає довіри до уряду, система виконавчої влади у хаосі, те, що робиться у судах – це взагалі окрема тема. При всіх цих слабкостях ми входимо у фазу якихось активних протистоянь з росіянами. Це небезпечно. Тому, всі ці джавеліни, катери не викликають у мене радісної усмішки, а навпаки ж насторожує.            

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

24.02

24.02

«Батьківщина» продовжує боротися проти закону про мобілізацію

«Батьківщина» продовжує боротися проти закону про мобілізацію

З Днем Мови!

З Днем Мови!

Календар новин
Березень 2024
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31