Костянтин Бондарєв: Як Зеленський і Шмигаль покривають корупцію та кому вигідні пожежі у Чорнобилі?

Я вам обіцяв розкрити деталі всього того, що  обговорювали у Верховній Раді в понеділок. Хочу поговорити про 3 речі: корупція в органах податкової та митниці, бюджеті і пожежах в Чорнобилі.

Корупційна схема на 5 мільярдів

У понеділок Юлія Тимошенко зробила заяву, що екс-міністр фінансів розкрив грандіозні корупційні схеми Верланова в податковій, Нефьодова в митниці, які обходяться нам, платникам податків, в 5 мільярдів гривень щомісяця. Більш того, колишній міністр Уманський детально розписав схему в обличчях і обсягах і подав президенту. На що отримав відставку. Юлія Володимирівна закликала депутатів задуматися про те, що вони будуть голосувати бюджет, в якому враховуються ці корупційні складові. В принципі там вже є статті доходів, які скорочуються саме від митниці і від податкової. Тобто замість зміни менеджменту, щоб прибрати корупцію з цих органів і збільшити доходи, ми скорочуємо надходження в бюджет. Жодної реакції ані з боку Банкової, ані з боку Зеленського. Уманський також написав заяви до правоохоронних органів в ГБР, в НАБУ і в Генеральну прокуратуру, але реакції, як ми бачимо, навіть в ЗМІ − 0.

 

Бюджет 2020: ми знову живемо в борг

 

Давайте поговоримо про конкретні речі. Скорочуються доходи ПДВ з імпорту на 45,7 мільярда, рента з користування надрами на 22,9 мільярда, ПДВ з вироблених товарів 21,4 мільярда, податок на прибуток підприємств на 21 мільярд, податок на доходи фізичних осіб на 18,5 мільярда, акциз на виготовлені товари на 12,7 мільярда, митні збори на 3,6 мільярда і т.д. Тобто всі доходи мінус, а за з чого ж робити баланс ?

Що скоротили?

 • Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг 
 • Придбання твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу на 17%
 • Державний фонд регіонального розвитку на 35%
 • Субвенції місцевим бюджетам на підтримку ОТГ на 100%. Про децентралізацію пам’ятаєте? Так ось, грошей туди не дають. Чим будуть годуватися ці нові територіальні громади не зрозуміло.
 • Формування фонду енергоефективності на 100%. Пам’ятаємо всі гасла про зменшення залежності України від енергетичних ринків, передусім Росії. 100% мінус, фінансувати не будемо.
 • Субвенції на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної освіти на 41,5%. Вчителям грошей не даємо.
 • Субвенції місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної проф-технічної освіти на 61%.
 • Субвенція на реалізацію програми «Спроможна школа» на 47%
 • Підтримка пріоритетних напрямків наукових досліджень у ВНЗ на 100%.

 

Тобто зменшується абсолютно все, що стосується соціалки. Скорочення державних програм склало загалом 38 мільярдів.

А на що ж тоді збільшується фінансування?

 • Обслуговування державного Боргу + 3,3 мільярда.
 • Резервний фонд + 3 мільярди.
 • Реструктуризація військової галузі + 1,6 мільярда
 • Виплата суддівської винагороди + 1,1 мільярда. Судді, у яких зарплата сьогодні від 100 тисяч гривень на місяць, їм же треба ще підвищити, бо потрібно ж якось народ залякувати.
 • РДА (пам’ятаєте про децентралізацію?) + 72 мільйони. Тобто децентралізації не буде.
 • Реорганізація ДФС + 450 мільйонів
 • Утрамання Держказначейства та Фінмону + 160 мільйонів

Про що говорить цей бюджет? Ми як жили в борг, так і будемо продовжувати жити в борг. Тобто ми робимо все, що нам говорить МВФ. Ми хочемо отримувати кредити, їх витрачати і бути повністю залежними замість того, щоб сісти за стіл з кредиторами, але вже після того, як ми провели секвестр власного бюджету і прибрали звідти статтю на обслуговування зовнішнього боргу, і розмовляти, як зараз робить увесь світ. Дефолту не буде, не потрібно цих страшилок. Весь бізнес сьогодні реструктуризує свої борги і свої кредити, тому що всім зрозуміло, що ця проблема цивілізаційного масштабу, а не виключно України. Зараз саме той час, коли ми повинні були сісти за стіл з кредиторами і домовиться про те, що перші виплати ми почнемо через 5 років, а закінчимо через 30. І саме цю суму, яку ми передбачили на виплату зовнішнього боргу, повернути в бюджет на підтримку необхідних соціальних програм. Саме ті люди, які потребують сьогодні підтримки, повинні отримати ці гроші. Але, на жаль, Кабінет міністрів пішов іншим шляхом і у нас на обслуговування зовнішнього боргу закладено більше 30% бюджету України.

Що насправді ховається за Чорнобильською пожежею і до чого тут правоохоронці?

Ще одна тема, яка сьогодні бурхливо обговорюється в ЗМІ − горить Чорнобильський ліс. Насправді все трохи не так, як про це пише преса. Я знаю цю територію і тематику її проблем. Горять торф’яники.

Справа в тому, що за часів СРСР була побудована ціла меліоративна інфраструктура − це система водопроводів, яка відводила воду з полів, тому що там природні торфовища і природні болота. Їх висушували і тим самим перешкоджали такі природні катаклізми. На жаль, на початку 90-х в період загального хаосу багато наших сільських жителів вирішили, що можна безкарно розібрати ці водопровідні конструкції. З них будували колодязі і просто розтягували собі на городи. В результаті ці поля не осушуються і кожну осінь і весну вони займаються. Цей рік не став винятком.

Що приховують в диму Чорнобильських пожеж?

Справа в тому, що Чорнобильська зона − це такий ласий шматочок з досить великим бюджетом. Сьогодні 2 групи товаришів борються за те, хто нею буде керувати. Одних ніби вже виганяють, інші ще не зайшли. Так ось, на тлі всього цього одні підпалюють, інші гасять.

Є й інше підгрунтя цього «диму». Я 20 років вже досить регулярно їжджу в Іванків і в Поліський район. Останнім часом я став помічати, що змінюється пейзаж. Раніше там були дуже красиві ліси, річки, одна з них Тетерів. Сьогодні ці місця швидше нагадують місячну поверхню,бо ліси вирубують у тому числі і в Чорнобильській зоні. Дуже багато пилорам, підприємців, які займаються лісом і цим бізнесом. І дуже багато чиновників, які кришують цей бізнес, як ви розумієте, екологи, прокурори, сбушники і поліцейські та інші. До речі, коли президент літав до Чорнобиля, він піднімав це питання і навіть це було десь в його роликах, але, тим не менше, віз і нині там. Зараз під покриттям цього смогу від нібито вигорілого лісу, ховаються сотні гектарів вирубаних дерев. Вони тепер нібито згоріли. Тому всім вигідно − одні борються за владу і посади, інші приховують свої злочини, треті заробляють на цьому, а дихаємо, на жаль цим ми з вами. Крім цього ми, як платники податків, ще й платимо за це.

Я вам скажу, що я дійсно спостерігаю хаос у виконавчій гілці влади, її вже сьогодні добили і зруйнували. У КОДА при наявності грошей вже місяць не можуть закупити медичне обладнання, яке так необхідно саме зараз в період пандемії, щоб дати можливість одужати людям, які захворіють на коронавірус.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Команда Київщини набула зовсім іншої сили. Я переконана, результат буде вражаючий

Юлія Тимошенко: Команда Київщини набула зовсім іншої сили. Я переконана, результат буде вражаючий

Відбулося засідання кадрової комісіі з кандидатами в депутати від ВО «Батьківщина» у Білогородську ОТГ, Дмитрівську ОТГ та Борщагівську ОТГ

Відбулося засідання кадрової комісіі з кандидатами в депутати від ВО «Батьківщина» у Білогородську ОТГ, Дмитрівську ОТГ та Борщагівську ОТГ

До уваги представників засобів масової інформації!

До уваги представників засобів масової інформації!

Календар новин
Вересень2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
6
8
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30