Київська обласна «Батьківщина» вимагає від влади не допустити зриву опалювального сезону

15 вересня на з‘їзді депутатів місцевих рад у Київській області прийняли резолюцію щодо недопущення теплоенергетичного колапсу. Депутати зобов‘язалися ініціювати звернення до обласної ради, уряду та парламенту з вимогою не допустити зриву опалювального сезону 2021 – 2022.

Про це повідомила пресслужба Київської обласної парторганізації «Батьківщини».

З огляду на підвищення тарифів на газ у новому сезоні та накопиченими боргами у населення за комунальні послуги в Україні може статися справжній колапс, який призведе до зриву опалювального сезону 2021-2022, йдеться у резолюції.

Аби не допустити кризи у розпал опалювального сезону депутати запропонували план дій, який може вирішити ключові проблеми теплоенергетичного комплексу. Цей план складається із 4 основних пунктів:

  1. Негайно відновити можливість теплопостачання та гарячого водопостачання в громади, які були відключені від послуг, шляхом розблокування рахунків підприємств, які наразі є арештованими через заборгованість. 
  2. Забезпечити безперебійне теплопостачання у соціально важливі об’єкти: лікарні, школи, дитячі садочки тощо, а також зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 куб м.
  3. Переглянути довгострокові договори на постачання природного газу з НАК «Нафтогаз України», тому що вони заганяють підприємства ТКЕ у боргову яму. За умов, які пропонує «Нафтогаз», більшість підприємств одразу почнуть накопичувати борги. Потім на цю суму будуть нараховуватись штрафні санкції і у підсумку сума заборгованості остаточно стане непідйомною для підприємств. Окремо зазначимо, що відсутність фіксованої ціни у договорі (7,4 грн. за м. куб) призведе до того, що тарифи для населення будуть неминуче збільшені. Для вирішення цього питання, зокрема, треба прирівняти розмір штрафних санкцій для підприємств до тих, які встановлені  для населення, і виключити вимогу про банківські гарантії або договірного списання коштів як умову постачання природного газу.
  4. Спрямувати субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам для того, аби громади змогли забезпечити теплом населення теплом. 

На думку депутатів, вирішення цих проблемних питань гарантуватиме об‘єднаним територіальним громадам успішне проходження опалювального сезону 2021 – 2022.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

24.02

24.02

«Батьківщина» продовжує боротися проти закону про мобілізацію

«Батьківщина» продовжує боротися проти закону про мобілізацію

З Днем Мови!

З Днем Мови!

Календар новин
Квітень 2024
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30