Костянтин Бондарєв: Оптимісти на кладовищі замість хрестів бачать одні плюси

Доки українці намагаються знайти плюси у президентських “покращеннях”, Юлія Тимошенко запропонувала розробити альтернативний варіант медичної реформи.

Учора Юлія Тимошенко зустрілася із медичними працівниками Київщини аби під час особистого спілкування з’ясувати, що або хто заважають проведенню реформи у їхньому медзакладі.

З огляду на політичні реалії та ознаки фактичної диктатури президентської вертикалі, ми були вимушені зробити захід максимально конфіденційним з єдиною метою: почути від медиків правду, а не глухе мовчання через страх втратити свою роботу. Попри те, що до багатьох лікарів надходили тривожні дзвінки «зверху» з вимогою проігнорувати зустріч з лідером «Батьківщини», вони не побоялися приїхати з усіх куточків Київської області й відверто розповісти про дійсний стан впровадження медичної реформи. Це вкотре доводить, що коли мова йде про здоров’я та життя простих українців, а головне – наших з вами дітей, ніякі Порошенки націю вже не налякають.

У погоні за своїм передвиборчим «плюсиком», Петро Порошенко проводить медреформу у найкращих українських традиціях: підписав, плюнув і забув. Замість того, аби розібратися у проблемах, які сьогодні заважають отримувати якісні медичні послуги, реформу, наче з відра, вилили на медиків і виживайте з цим «покращенням» як хочете.

На зустрічі з Юлією Тимошенко медики пояснили, що нова медична реформа просто не пристосована до українських реалій. Складається враження, що вона була «списана» якимось двієчником з кращих закордонних аналогів, але не перекладена на нашу сувору медичну мову.

Масові скорочення лікарів і створення на їх базі інституту парамедиків призведе до перетворення сучасних медичних УАЗиків на катафалки. А пацієнтів, яким пощастить доїхати до лікарні, буде просто нікому лікувати. В Україні лікарів і так бракує, а їх ще і планують скоротити! Поки що ніхто не пояснив, де збідніла Україна візьме кошти для цієї новації? Відкритим залишається й кадрове питання: сьогодні в Україні немає спеціальності «парамедик», як і немає закладів, які б готували таких фахівців. Чи Порошенко вирішив діяти за прикладом реформи поліції, та замінити медиків людьми, які не мають відношення до медицини взагалі? Зрозуміло, що такі непродумані новації призведуть до зниження і так жалюгідної якості медичних послуг.

Лікарі розповіли, що їм банально бракує машин, вже не кажучи про доступ до Інтернету, якого не має не лише у селах, а й у обласних лікарнях. Швидкі не можуть вчасно добратися на місце події через жахливий стан доріг, або природні колапси, але й на ці проблеми влада вирішила не зважати. Кожен виклик медичної допомоги за межами міста перетворюється на лотерею з виживання, а із запровадженням реформи ситуація лише погіршиться, адже незрозуміло, чи зможе парамедик встановлювати вірний діагноз чи надати невідкладну медичну допомогу.

Великим питанням залишається й тендерні закупівлі. Тільки в українських лікарнях можна побачити «столи з Пакистану і ножиці з Ірану», які розвалюються просто під час операції. Хто опікуватиметься питанням медичного обладнання й чи буде вирішена ця проблема – влада мовчить. Проігнорувала владна верхівка й питання страхової медицини. Як можна реформувати медицину без чіткого плану запровадження системи страхового полісу для кожного українця?  

Безумовно, медична сфера, як ніяка інша, потребує негайних змін! Але намагатися вирішити цю гору проблем не прописаними чітко механізмами – це ставити хрест на українській медицині загалом, і «плюс» у реформаторській кар’єрі Гаранта. Реформу потрібно проводити, залучившись допомогою фахівців, ретельно зважувати кожне нововведення, а не запроваджувати новації, а потім спостерігати за українцями, як за піддослідними гризунами, чи виживуть вони з таким «покращенням»!

Саме тому Юлія Тимошенко закликала створити групу з медиків, економістів юристів та менеджерів, яка розробить нову дорожню карту медичних змін. Це буде чіткий план реформування медичної галузі, у якому будуть прописані законопроекти та інші нормативно-правові документи, які необхідно буде прийняти у першу чергу.

Команду реформаторів «покращення» ми запрошуємо долучатися до наших зустрічей, замість того, аби залякувати медиків. Потрібно вже дослухатися до реальних проблем, а не шукати свої «плюси» на кладовищі медичної реформи.

Костянтин Бондарєв, Голова Київської обласної організації “Батьківщина”

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Фурсівська ОТГ за повернення ПрАТ «Київобленерго» у держвласність

Фурсівська ОТГ за повернення ПрАТ «Київобленерго» у держвласність

Бучанська міська рада закликає владу відреагувати на ситуацію на ринку електроенергії

Бучанська міська рада закликає владу відреагувати на ситуацію на ринку електроенергії

Ставищенська районна рада вимагає від влади врегулювати ситуацію на ринку електроенергії

Ставищенська районна рада вимагає від влади врегулювати ситуацію на ринку електроенергії

Календар новин
Жовтень 2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
3
5
6
7
8
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31