Юлія Тимошенко: Корупція на митниці – це мародерство під час війни

Україна щорічно втрачає від контрабанди і корупції на митниці більше за всі міжнародні кредити – 5 млрд дол.

Про це повідомила Юлія Тимошенко на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на дані німецької газети Süddeutsche Zeitung.

«Це – неймовірна цифра! Більша за всі міжнародні кредити. Це не просто абстрактне число з дев’ятьма нулями. Це – ваші пенсії, зарплати, недобудовані лікарні та школи», – обурилася вона.

Лідер партії «Батьківщина» зазначила, що зазвичай митниця існує для того, щоб через неї заводити в державу кошти до державного бюджету.

«У нас чомусь навпаки: через митницю гроші виводять. В умовах війни, яка ведеться сьогодні проти України, я прирівняла б корупцію на митниці до воєнного злочину. Бо це є, по суті, мародерство і здирництво», – заявила Юлія Тимошенко.

Керівник фракції також нагадала, що у 2005-му році, коли вона очолювала уряд, однією з наших найперших програм стала програма «Контрабанді – СТОП!»

«Ми зупинили контрабанду буквально за лічені дні. Кожна копійка з митниці йшла в бюджет. Сьогодні ж таке враження, що хтось реалізує програму «Контрабанда – welcome!» Усі розмови про необхідність боротьби зі зловживаннями на митниці зводяться зрештою до того, хто буде сам особисто зловживати. Про боротьбу з цим ганебним явищем питання взагалі не стоїть», – зауважила Тимошенко.

Окрім того, лідер партії розповіла, що Лі Куан Ю для боротьби з корупцією радив якось президентові посадити трьох друзів: «У нас такий метод навряд чи можливий, адже українському президентові довелося б посадити всіх своїх друзів. Бо всі «при ділі». А потім ще й самому долучитися до цієї компанії і «закритися» зсередини. Корупція сьогодні в Україні стала формою правління і державного устрою».

Юлія Тимошенко переконана, що наразі треба боротися не з абстрактною корупцією, а з конкретними корупціонерами.

«Корупція – не стихійне лихо. Корупцію роблять конкретні люди, прізвища яких відомі! У нас така дивна країна, якщо послухати владу: корупція – є, корупціонерів – нема!» – сказала вона і додала, що для боротьби з корупцією і контрабандою потрібна політична воля і бодай трохи гідності та поваги до власної країни.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Фурсівська ОТГ за повернення ПрАТ «Київобленерго» у держвласність

Фурсівська ОТГ за повернення ПрАТ «Київобленерго» у держвласність

Бучанська міська рада закликає владу відреагувати на ситуацію на ринку електроенергії

Бучанська міська рада закликає владу відреагувати на ситуацію на ринку електроенергії

Ставищенська районна рада вимагає від влади врегулювати ситуацію на ринку електроенергії

Ставищенська районна рада вимагає від влади врегулювати ситуацію на ринку електроенергії

Календар новин
Жовтень 2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
3
5
6
7
8
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31