Юлія Тимошенко: Списання держборгу дозволило б підвищити пенсії та подвоїти фінансування армії

Якби влада завчасно й професійно провела перемовини зі світовою спільнотою щодо списання державного боргу України, то в бюджеті-2024 можна було б посилити захист країни та відчутно підтримати пенсіонерів.

Такого висновку дійшла команда «Батьківщини», проаналізувавши проєкт державного кошторису на наступний рік, повідомила лідерка партії Юлія Тимошенко у своєму новому відео на YouTube-каналі.

Вона зазначила, що в 2024 році Україна має повернути боргів і відсотків за ними на трильйон 28 мільярдів гривень. Стільки ж, за її словами, витрачається на всю оборону нашої країни.

«Якби ми списали ці кошти, які нам треба заплатити в наступному році, ми могли би подвоїти фінансування нашої армії, фактично подвоїти захист країни. Ми могли би в 1,5 раза більше заплатити нашим пенсіонерам, а також багатократно збільшити видатки на сферу охорони здоровʼя та освіту», – сказала Юлія Тимошенко.

Така практика не є унікальною, нагадала лідерка «Батьківщини», зокрема під час епідемії коронавірусу МВФ списав усі борги 25 країнам, які мали важкий фінансовий стан.

«А Україні, яка сьогодні воює за весь вільний світ, не списали борги, тому що не відбувається ніякого переговорного процесу», – обурилася політик.

У цьому лідерка «Батьківщини» звинувачує непрофесіоналізм і некомпетентність урядовців, які втратили вже декілька років, не розпочавши вчасно перемовини зі світовою спільнотою, з МВФ  та іншими про реструктуризацію або списання цього боргу.

Наостанок вона закликала не гаяти час і розпочати цю роботу: «Якщо влада реструктуризує або спише державний борг України як воюючої країни, то можна буде не лише масштабно профінансувати нашу армію і перемогу, а ще пенсіонерам заплатити ту пенсію, яку вони заслужили, маючи по 30-40 років трудового стажу».

Нагадаємо, команда «Батьківщини» готує пропозиції до проєкту бюджету-2024, щоб зробити його більш соціально орієнтованим і справедливим.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення конференції, на якій буде розглядатися питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутатів місцевої ради за народною ініціативою

ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення конференції, на якій буде розглядатися питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутатів місцевої ради за народною ініціативою

24.02

24.02

«Батьківщина» продовжує боротися проти закону про мобілізацію

«Батьківщина» продовжує боротися проти закону про мобілізацію

Календар новин
Липень 2024
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31