Заява депутатів облради: місцеве самоврядування знищується через тиск силовиків

Президенту України п. Петру Порошенку

 

Прем’єр-міністру України п.  Володимиру Гройсману

 

Голові Верховної ради України п. Андрію Парубію

 

Керівнику Представництва Організації

Об’єднаних Націй в Україні п. Нілу Гранту Вокеру

 

Голові представництва ЄС в Україні,

Його Високоповажності Послу п. Х’югу  Мінгареллі

 

Главі Офісу Ради Європи п. Мортену Енбергу

 

Виконавчому директору Amnesty International в Україні

п. Оксані Покальчук

 

Координатору проектів ОБСЄ в Україні п.  Вайдотасу Вербі

 

Послам іноземних держав і главам дипломатичних представництв в Україні

 

Спеціальному представнику США з питань України п. Курту Волкеру

 

Голові представництва USAID в Україні п. Джеду Бартону

 

Директору Світового банку в Україні п. Сату Кахконен

 

Керівнику представництва Міжнародного валютного фонду в Україні п. Жерому Ваше

 

Главі представництва Європейського Банку реконструкції та розвитку в Україні п. Шевкі Аджунеру

 

Обласним радам та місцевим радам всіх рівнів

 

Копія: кореспондентським пунктам

зарубіжних ЗМІ, акредитованих в Україні

 

23 серпня 2017 року

 

ЗАЯВА

депутатів Київської обласної ради

 

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗНИЩУЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ БЕЗПРЕЦЕДЕНТНИЙ ТИСК СИЛОВИКІВ

 

Фінансування програм соціально-економічного розвитку Київщини без законних підстав зупинене ГУ Державного Казначейства в Київській області на підставі листів ГУ Служби безпеки України в м. Києві та Київській області

 

    Депутати Київської обласної ради глибоко стурбовані загрозою зриву сталого економічного та соціального розвитку Київської області. Київщина стала заручником брудних технологій, безпрецедентного тиску, залякувань та політичних репресій щодо депутатів більшості Київської обласної ради. Ми з жалем вимушені констатувати, що знаряддям репресивного тиску з боку вищих ешелонів влади України стала система правоохоронних органів.

Метою такого тиску є встановлення тотального контролю над органами місцевого самоврядування та їхніми рішеннями, а також переобрання керівництва Київської обласної ради. Внаслідок цього відбувається згортання важливих для жителів області програм, втілення яких та контроль над виконанням коштів за якими є найголовнішим пріоритетом діяльності депутатів Київської обласної ради.

Рішеннями Київської обласної ради у 2017 році затверджено 49 обласних програм, на фінансування яких за рахунок коштів обласного бюджету передбачено 1,6 млрд. грн. Таким чином, загальна сума коштів, що спрямовується на економічний та соціальний розвиток Київщини становить 2,8 млрд. грн. Станом на 01.08.2017 р. відсоток фінансування та використання зазначених вище коштів становить 5,87%. Окремо слід зазначити, що відсоток по фінансуванню заходів в рамках проведення експерименту з розвитку автомобільних доріг загального користування в Київській області становить лише 0,78%.

При цьому, за даними Головного Управління Державної казначейської служби України у Київській області станом на 01.08.2017 р. загальний залишок коштів на казначейських рахунках обласного бюджету становить 1,9 млрд. грн.

22 червня 2017 року Київська обласна рада підтримала заяву фракції ВО «Батьківщина» щодо необхідності законодавчого врегулювання процедури дострокового усунення з посади президента України в порядку імпічменту. Цей механізм фактично відсутній через прогалини в законодавстві. Депутатський корпус Київської обласної ради твердо переконаний, що український народ, який делегує свої владні повноваження главі держави, має право на гарантований Конституцією демократичний інструмент притягнення президента до юридичної відповідальності у разі скоєння ним злочину проти держави.

І ця, і інші принципові позиції депутатів Київської обласної ради неодноразово ставали причиною невдоволення з боку представників президентської вертикалі.  Роздратування у керівництва країни викликало те, що Київська обласна рада VII скликання відповідним рішенням залишила Управління комунальним майном за обласною радою, а не делегувала ці повноваження Київській обласній державній адміністрації. Наслідком зазначеного рішення Київської обласної ради (щодо врегулювання процедури імпічменту президента)  вже в середині липня 2017 року стали спеціальні листи Головного Управління Служби Безпеки України в м. Києві та Київській області до Головного Управління Державної Казначейської служби в Київській області під грифом “для службового користування” від 14.07.2017 р., 20.07.2017 р., та 21.07.2017 р., якими було заблоковано рахунки всіх розпорядників та одержувачів бюджетних коштів в Державному Казначействі за низкою програм соціально-економічного розвитку Київщини в галузі охорони здоров’я, соціального захисту населення, фізичної культури та спорту та інформаційної політики та зв’язків з громадськістю і засобами масової інформації.

Фактичне фінансування цих важливих для регіону обласних цільових програм з початку 2017 року відсутнє, зірвано реалізацію всіх заходів, під загрозу зриву поставлено отримання мешканцями Київщини гарантованих Законом послуг, зокрема: реімбурсації по програмі надання безкоштовних ліків та відшкодування пільговим категоріям витрат на проїзд.

Наголошуємо, що відповідно до ст. 120 Бюджетного кодексу України, зупинення операцій з бюджетними коштами відбувається виключно у разі порушення бюджетного законодавства після складання відповідного протоколу Казначейською службою або при наявності рішення суду. Жодних законних документів, які б давали можливість зупинити фінансування обласних програм Головним Управлінням державної Казначейської служби в Київській області не було надано Київській обласній раді.

Відсутність законних підстав для блокування цих важливих для жителів Київщини програм є свідченням політичного тиску на депутатський корпус, керівників фракцій Київської обласної ради та безпосередньо на її очільників, щоб усунути політичних опонентів від керівництва Київської обласної ради шляхом їхньої дискредитації в очах населення Київщини.

Вважаємо такі дії силовим тиском на місцеве самоврядування області,  до того ж заручниками цих дій стали жителі Київської області, яких позбавили доступу до послуг із соціального захисту, первинної медицини та інших програм. Київська обласна рада оскаржуватиме ці протиправні дії  у визначеному Законом судовому порядку та добиватиметься відновлення порушених прав громадян, які делегували нам повноваження.

Звертаємось до Президента України, до Верховної ради України, до Кабінету міністрів України із вимогою втрутитись в ситуацію та розблокувати роботу Казначейства, заради фінансування програм, прийнятих Київською обласною радою і надати можливість мешканцям Київщини отримувати гарантовані законом послуги.

Звертаємось до глав дипломатичних представництв іноземних держав та глав представництв міжнародних організацій із проханням надати належну оцінку діям представників влади та силових структур, які блокують роботу органів місцевого самоврядування Київської області.

 

Депутати Київської Обласної ради:

 

ПІБ

1

Бабій Ольга Андріївна

2

Багнюк Валентин Віталійович

3

Бігарі Наталія Володимирівна

4

Боднар Володимир Михайлович

5

Бойко Галина Миколаївна

6

Борисенко Денис Валерійович

7

Боровська Наталя Вікторівна

8

Будюк Сергій Миколайович

9

Буковський Роман Володимирович

10

Береза Світлана Василівна

11

Волинець Олександр Леонідович

12

Гринчук Віктор Васильович

13

Дворник Микола Григорович

14

Добрянський Ярослав Вікторович

15

Домбровський Ігор Ростиславович

16

Ерікян Давід Мартікович

17

Запаскін Максим Романович

18

Качний Олександр Сталіноленович

19

Кищук Олег Євгенович

20

Кудлай Іван Миколайович

21

Ксьонзенко Валерій Петрович

22

Лук’яненко Мар’яна Анатоліївна

23

Ляшенко Микола Миколайович

24

Майбоженко Володимир Володимирович

25

Мороз Петро Микитович

26

Музиченко Наталія Анатоліївна

27

Нестеров Денис Юрійович

28

Нігруца Олександр Петрович

29

Опенько Юрій Анатолійович

30

Поліщук Станіслав Михайлович

31

Сабій Ігор Михайлович

32

Світовенко Віктор Вікторович

33

Сімановський Олександр Володимирович

34

Сіренко Михайло Миколайович

35

Старикова Ганна Віталіївна

36

Титикало Роман Сергійович

37

Тищенко Григорій Дмитрович

38

Удовиченко Володимир Петрович

39

Фурдичка Микола Григорович

40

Хахулін Владислав Костянтинович

41

Хмельницький Вячеслав Вікторович

42

Цвик Василь Вікторович

43

Чубук Євген Олександрович

44

Чередніченко Юрій Анатолійович

45

Шахар’янц Армен Мушегович

46

Швидкий Микола Андрійович

47

Яременко Сергій Володимирович

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Костянтин Бондарєв: Місцева влада сьогодні – основа незалежності України. «Батьківщину» у Київській області на виборах представлятимуть найсильніші регіональні лідери

Костянтин Бондарєв: Місцева влада сьогодні – основа незалежності України. «Батьківщину» у Київській області на виборах представлятимуть найсильніші регіональні лідери

«Батьківщина» закликає «ЄС» та «Свободу» об’єднати зусилля для налагодження роботи Київської обласної ради

«Батьківщина» закликає «ЄС» та «Свободу» об’єднати зусилля для налагодження роботи Київської обласної ради

«Батьківщина» закликає усі демократичні партії до об’єднання зусиль для стабілізації роботи Київської обласної ради

«Батьківщина» закликає усі демократичні партії до об’єднання зусиль для стабілізації роботи Київської обласної ради

Календар новин
Серпень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31